Rozbudowa

W 1994 r. powstał Oddział Wrocławski Fundacji „Promyk Słońca” i wprowadziliśmy się do budynku przy ulicy Swobodnej. Od tego czasu Fundacja bardzo się rozwinęła. Prowadzimy Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjne, w którym udzielana jest pomoc diagnostyczna i terapeutyczna. Pod egidą Fundacji działa Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, wspierająca rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych oraz Integracyjne Żłobko-Przedszkole. Fundacja jest również wiodącym na Dolnym Śląsku ośrodkiem szkoleniowym. Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjne odwiedza codziennie 300 dzieci.

Nadeszła chwila, kiedy wyrośliśmy z naszej siedziby, tak jak dziecko wyrasta z noszonych ubranek. Codziennie otrzymujemy listy z prośbami o przyjęcie dzieci na zabiegi terapeutyczne i rehabilitacyjne… Niestety, z powodu braku miejsca nie możemy przyjąć wszystkich potrzebujących.Chcemy, aby jak najwięcej dzieci miało zapewnioną opiekę specjalisty. Z myślą o nich podjęliśmy decyzję o rozbudowie. 

kamien wegielny25 lutego 2008 r. wmurowany został kamień węgielny pod rozbudowę Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnego „Promyk Słońca”. W dobudowanej części budynku mieścić się będzie ośrodek kompleksowej rehabilitacji. Dzięki temu więcej dzieci będzie miało zapewnioną opiekę kompetentnych lekarzy i terapeutów.Ponadto w nowej siedzibie będzie prowadzona działalność edukacyjno-społeczna na rzecz dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością i Integracyjne Żłobko-Przedszkole, które pomogą przygotować dzieci do samodzielnego życia.  

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, między innymi członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Piotr Borys i Wiceprezydent Wrocławia Jarosław Obremski. Budowę pobłogosławili Jego Ekscelencja Ks. Bp Marian Gołębiewski – Arcybiskup, metropolita Wrocławski Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Jego Ekscelencja Ks. Bp Ryszard Bogusz – Biskup Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

W dobudowanej części będzie się mieścić ośrodek prowadzący działalność edukacyjno-społeczną na rzecz dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością. Integracyjne przedszkole oraz gabinety do terapii pozwolą przygotować dzieci do samodzielnego życia. Tak było w lutym 2008 r...                                                              ... a tak w październiku 2008
 
pazdziernik


Kwiecień 2009 - wnętrze budynku

wnetrze1wnetrze2

Obejrzyj:

Rozmowa Faktów - Henryk Mikorski


Rozbudowa Centrum - reportaż telewizyjny


Relacja z wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę Centrum