×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/projekty/dniintegracji

"Dziecko z niepełnosprawnością w środowisku społecznym"

szkolenie Beata126 lutego 2016 roku na zaproszenie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu uczestniczyliśmy w konferencji „Dziecko z niepełnosprawnością w środowisku społecznym”.
Fundację reprezentowała Beata Wacławowicz, która wygłosiła wykład „Budowanie pozytywnych relacji nauczyciel – uczeń – rodzic dziecka z niepełnosprawnością”. W konferencji wzięli udział nauczyciele, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz innych instytucji, które na co dzień wspierają działalność placówek oświatowych. Prelegenci dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą o tym, jak rozpoznawać i zaspokajać potrzeby uczniów wymagających szczególnego wsparcia, jak współpracować z rodzicami tych uczniów, by współpraca ta przebiegała z korzyścią dla dziecka.
Uczestnicy konferencji mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Gdzie jest król M?", inspirowany powieścią Janusza Korczaka o królu Maciusiu I. Spotkanie zakończył wieczór autorski Agnieszki Szpili, autorki książki „Łebki od Szpilki”, matki bliźniaczek Heleny i Mileny dotkniętych schorzeniem neurologicznym, która z pasją i determinacją walczy o zdrowie i „normalność” swoich dzieci.
{gallery}stories/projekty/dniintegracji{/gallery}