"Życzmy sobie wesołych świąt!" - spotkanie mikołajkowe 2016

PC074144"Życzmy sobie wesołych świąt" - przedstawienie pod takim właśnie tytułem było kulminacyjnym punktem tegorocznych Mikołajek z Fundacją „Promyk Słońca”.
Sztukę napisał specjalnie dla nas i wyreżyserował Marek Kocot. Tegoroczne spotkanie mikołajkowe odbyło się 7 grudnia w gościnnych i jakże urokliwych progach wrocławskiej synagogi Pod Białym Bocianem.
Pierwszym punktem wydarzenia były warsztaty plastyczne. Przy specjalnie zaopatrzonych stanowiskach animatorzy wraz z wolontariuszami malowali dzieciom buźki, a także pomagali własnoręcznie ozdabiać styropianowe bombki, tworzyć choinkowe łańcuchy, personalizowane kartki świąteczne czy papierowe anioły.

O 18:00 światła na sali głównej przygasły, co dało sygnał do rozpoczęcia przedstawienia. W stworzonej specjalnie na potrzeby wydarzenia interpretacji „Opowieści Wigilijnej” wystąpiły m.in. dzieci z Integracyjnego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej „Promyka Słońca”, a także pracownicy Fundacji. Spektakl oraz morał, jaki z niego płynął, miał uświadomić widzom, jak ważna jest rodzina oraz czas spędzony w gronie najbliższych. Po gromkich oklaskach, którymi widzowie nagrodzili aktorów, przyszedł czas na to, na co dzieci czekały najbardziej, czyli spotkanie z Mikołajem. Z pomocą Śnieżynek Mikołaj rozdawał prezenty, pozował z dziećmi do pamiątkowych zdjęć i obiecał, że odwiedzi nas również za rok.


Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i byli z nami: wspaniałej publiczności, świetnym (jak zwykle!) wolontariuszom, utalentowanym aktorom i najlepszemu na świecie reżyserowi, a także Urzędowi Marszałkowskiemu, który dofinansował naszą zabawę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania i spektaklu! Autorką zdjęć jest Sylwia Waczko.

logotypy