Dzień Dziecka

31 maja w Ogrodzie Staromiejskim we Wrocławiu odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Fundację Promyk Słońca. Jej hasłem przewodnim była Integracja przez zabawę.

 

Bańki, kolorowe twarze i karuzela

Impreza dedykowana była w szczególności dzieciom niepełnosprawnym i zagrożonym niepełnosprawnością, które wraz ze swoimi pełnosprawnymi rówieśnikami mogły skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. 
 

Dzieci nie tylko podziwiały pokaz olbrzymich baniek mydlanych, ale także mogły wziąć udział w warsztatach i stworzyć swoją ogromną bańkę. Podczas imprezy można było przejechać się przepiękną francuską karuzelą z wizerunkami wrocławskich zabytków, a także pobawić się  na placu zabaw.

Powrót mamuta

Na scenach Bajkobusu odegrany został spektakl pt. „Powrót mamuta”. Dzieci zgromadzone na imprezie z zaciekawieniem śledziły przygody małego Mamuta, odnalezionego przez wrocławskiego lodziarza w bryle lodu z Antarktydy.


Radość aż do nieba

Kulminacyjnym momentem imprezy było wypuszczenie do nieba setki kolorowych balonów, które uniosły w świat pozytywne emocje dzieci. Do każdego z baloników przywiązana została praca przygotowana podczas warsztatów plastycznych. Razem z dziećmi w warsztatach wziął udział Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń.W imprezie wzięło udział blisko 500 dzieci z całego Województwa Dolnośląskiego.

Impreza była współfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ze środków PFRON.