Dziecko z niepełnosprawnością w środowisku społecznym - konferencja w Wałbrzychu

logo szkoly Wałbrzych26 lutego, na zaproszenie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, uczestniczyliśmy w konferencji „Dziecko z niepełnosprawnością w środowisku społecznym”. Fundację reprezentowała Beata Wacławowicz, która wygłosiła wykład pt. „Budowanie pozytywnych relacji nauczyciel – uczeń – rodzic dziecka z niepełnosprawnością”.

W konferencji wzięli udział nauczyciele, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz innych instytucji, które na co dzień wspierają działalność placówek oświatowych. Prelegenci dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą, jak rozpoznawać i zaspokajać potrzeby uczniów wymagających szczególnego wsparcia, jak współpracować z rodzicami tych uczniów, by współpraca ta przebiegała z korzyścią dla dziecka.

Uczestnicy konferencji mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Gdzie jest król M?", inspirowany powieścią Janusza Korczaka o Królu Maciusiu I.
Spotkanie zakończył wieczór autorski Agnieszki Szpili, autorki książki „Łebki od Szpilki”, matki bliźniaczek Heleny i Mileny dotkniętych schorzeniem neurologicznym, która z pasją i determinacją walczy o zdrowie i normalne życie dla swoich dzieci.

Beata Wacławowicz wykładowcaokładka książki Łebki od szpilki