Komisja naukowa Fundacji "Promyk Słońca" ogłosiła wyniki czwartej edycji konkursu naukowego w kategoriac: praca doktorska i praca magisterska. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Konkurs Naukowy

Fundacji „Promyk Słońca” 

IV edycjaMiło nam poinformować, że Komisja Konkursowa nagród naukowych Fundacji „Promyk Słońca” w 2012 r. przyznała nagrody:
-  Pani Annie Jankowskiej na pracę doktorską pt. "Funkcjonowanie poznawcze i psychospołeczne uczniów z inteligencją niższą niż przeciętna", napisaną pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Marty Bogdanowicz  na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.
- Pani Edycie Boreckiej-Lipińskiej za pracę magisterską pt. "Obecny stan pomocy i opieki nad rodzinami dzieci ze schorzeniami genetycznymi", napisaną pod kierunkiem dr n. med. Marii Borkowskiej na Wydziale Fizjoterapii Wyższej szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie.   

Uroczyste wręczenie nagród konkursu odbyło się 12 grudnia 2012 r. we Wrocławiu podczas konferencji pt. Wspieranie dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Innowacje w edukacji.

Serdecznie gratulujemy zarówno laureatom, jak i ich promotorom. Życzymy Państwu dalszych sukcesów w pracy naukowej i dydaktycznej.
Dotychczasowi laureaci konkursu:


W kategorii prac doktorskich:

 • I Edycja konkursu:
  dr Magdalena Chrzan-Dętkoś za pracę pod tytułem „Czynniki ochronne i czynniki ryzyka w rozwoju przedwcześnie urodzonych dzieci”
 • III Edycja konkursu:
  dr Ewa Szklarska za pracę pt. "Ocena skuteczności rehabilitacji ustno-twarzowej oraz jej wpływu na akceptację społeczną dzieci z zespołem Downa".
W kategorii prac magisterskich:

 • I Edycja konkursu:
  mgr Krystyna Pawelec za pracę pod tytułem „Metoda rehabilitacji a przeżywanie stresu przez rodziców dzieci urodzonych z problemem neurologicznym”
 • II Edycja konkursu:
  mgr Sylwia Niemiec za pracę pt. "Wsparcie społeczne a funkcjonowanie interpersonalne dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi o normalnym rozwoju i z niepełnosprawnością umysłową lekkiego stopnia".
 • III Edycja konkursu:
  mgr Magdalena Bąk za pracę pt. "Ocena przebiegu procesu integracj sensomotorycznej u niemowląt".
W kategorii artykułów naukowych:

 • I Edycja konkursu:
  mgr Joanna Anwajler za artykuł pod tytułem ”The size of physiological signal curvatures and functional parameters of trunk muscles In children with idiopathic scoliosis”
 • II Edycja konkuru:
  Pani Alicja Dziuba za publikację pt. "Współdziałanie ruchu stawu kolanowego i stopy u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym".

wyróżnienia oraz nagrody finansowe otrzymali:
dr Hanna Kubiak
za pracę pod tytułem „Wypalenie emocjonalne matek dzieci nadpobudliwych a karanie dzieci”
dr Ewa Muzyka za pracę pod tytułem „Konstrukcje słowotwórcze w świadomości językowej dzieci niesłyszących”
dr Agnieszka Drzazga za pracę pod tytułem „Poziom przystosowania społecznego dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym w wieku przedszkolnym usprawnianych w oparciu o system nauczania kierowanego Peto w porównaniu do dzieci usprawnianych metodą tradycyjną”
mgr Marcin Słoński za pracę pod tytułem „Charakterystyka wskaźników antropometrycznych u osób z zespołem Downa w wieku rozwojowym i ich przydatność w fizjoterapii”
mgr Joanna Michałowska-Chruszcz za pracę pt. "Ocena poziomu rozwoju fizycznego dzieci z młodzienczym idiopatycznym zapaleniem stawów".

Kontakt:
tel. (071) 782 77 77 w.27

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszenia do konkursu
Regulamin konkursu
Ogłoszenie wyników III edycji konkursu
Rozpoczęcie III edycji Konkursu Naukowego
Ogłoszenie wyników II edycji Konkursu Naukowego
Rozpoczęcie II edycji Konkursu Naukowego
Ogłoszenie wyników I edycji Konkursu Naukowego.