Informacje bieżące

Asystent Osoby Niepełnosprawnej / Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej - ogłoszenie

 logo2Wszystkich zainteresowanych pracą w charakterze Asystenta Osoby Niepełnosprawnej / Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu - naszego Partnera w projekcie SAMO-Dzielni.

więcej >>>

 

II warsztaty dla nauczycieli w „Razem w pełni sprawni”

IMG 8498Jednym z celów projektu „Razem w pełni sprawni” jest edukowanie w kwestii niepełnosprawności dzieci i młodzieży z dolnośląskich szkół, ale także i ich nauczycieli. W miniony weekend we Wrocławiu odbyły się kolejne warsztaty dla pedagogów

więcej >>>

 

Wystawa "Przestrzenie"

Foto przestrzenieIdeą przewodnią projektu "Przestrzenie" jest subtelne metaforyczne ujęcie tematyki integracji w placówce, w której wszystkie dzieci tworzą wspólnie jedną przestrzeń – zintegrowaną, dobrze funkcjonującą całość; każde dziecko jest jej ważnym elementem wnoszącym coś niepowtarzalnego. Arteterapia w formie stylizowanej sesji fotograficznej z makijażem ma niwelować dziecięce barieru i ograniczenia, budować poczucie bezpieczeństwa i przynależności, przekonania o własnej wartości, a w niektórych przypadkach również wyciszać trudne zachowania i nadwrażliwości sensoryczne.

więcej >>>

 

Terapie finansowane przez PFRON

logo pfron noweW ramach umowy zawartej w dniu 9 czerwca 2017 r. z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, do 31 marca 2019 r. w ramach konkursu "Kurs na samodzielność", będziemy realizować zadanie zlecone polegające na prowadzeniu terapii dla osób niepełnosprawnych w wieku od urodzenia do 18 roku życia.

więcej >>>

 

Piknik rodzinny w Parku Południowym

W ramach Dni OtwartychIMG 8265 Funduszy Europejskich w niedzielę, 21 maja, wraz z projektowymi partnerami - Gminą Wrocław, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu oraz Województwem Dolnośląskim - zorganizowaliśmy w Parku Południowym piknik rodzinny, podczas którego prezentowaliśmy nasze dwa asystenckie projekty.

więcej >>>

 

Punkt Informacyjny

logo małe bez kwadratowJesteś osobą niepełnosprawną?
Znasz osobę niepełnosprawną, której chciałbyś pomóc?
Mieszkasz we Wrocławiu?
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy we Wrocławskim Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych!

więcej >>>

 

Razem w pełni sprawni 2017 - rekrutacja

logo-NIE-MA-BARIERZapraszamy szkoły do udziału w projekcie!
Fundacja “Promyk Słońca” zaprasza do udziału w V edycji projektu „Razem w pełni sprawni”.
Projekt jest kierowany do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (ogólnodostępnych i integracyjnych) z terenu województwa dolnośląskiego.

więcej >>>

 

Zakończenie szkoleń

logotyp-dolny-slaskMiło nam poinformować, że zakończyło się szkolenie dla asystentów osób niepełnosprawnych, realizowane w ramach projektu „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”!

więcej >>>

 

Harmonogram szkoleń kandydatów na asystentów osobistych osób niepełnosprawnych - projekt powiatowy

Termin:  24 – 28 kwietnia 2017 r.

więcej >>>

 

Harmonogram szkoleń kandydatów na asystentów osobistych osób niepełnosprawnych - SAMO-Dzielni

Termin:  
1 grupa: 24 – 28 kwietnia,
2 grupa: 22 kwietnia, 6-7 maja, 13-14 maja 2017 r.

więcej >>>

 

Zakończenie rekrutacji asystentów we Wrocławiu

samodzielni-logotyp4Uprzejmie informujemy, że rekrutacja kandydatów na asystentów we Wrocławiu potrwa do 5 kwietnia.

więcej >>>

 

Zapytanie ofertowe - szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

logotyp-dolny-slaskW ramach projektu „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Dolnośląskiego 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na przeprowadzenie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

więcej >>>

 

Zapytanie ofertowe - szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

samodzielni-logotyp4W ramach projektu „SAMO-Dzielni", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Dolnośląskiego 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na przeprowadzenie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

więcej >>>

 

Zakończenie rekrutacji asystentów w powiatach

Uprzlogotyp-dolny-slaskejmie informujemy, że rekrutacja kandydatów na asystentów w powiatach: wrocławskim, wołowskim, wałbrzyskim, M. Wałbrzych i M. Legnica została zakończona.

więcej >>>

 

Spotkanie z pracownikami socjalnymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy

logotyp-dolny-slask
Odbyło się kolejne spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”.

więcej >>>

 

Usługi asystenckie - drugie spotkanie informacyjne w Legnicy

logotyp-dolny-slaskMieszkańców Legnicy, zainteresowanych pracą w charakterze asystenta albo potrzebujących wsparcia asystentów, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 marca o godzinie 12.00 w Ośrodku Kibice Razem w Legnicy, przy ulicy Wrocławskiej 93/2.

więcej >>>

 

Rekrutacja beneficjentów

logotyp-dolny-slaskZ przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy rekrutację osób, które chcą skorzystać ze wsparcia asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej na terenie powiatów: wrocławskiego, wołowskiego, wałbrzyskiego, Wałbrzycha i Legnicy..

więcej >>>

 

Rekrutacja beneficjentów

samodzielni-logotyp4Z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy rekrutację osób, które chcą skorzystać ze wsparcia asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej na terenie Wrocławia.

więcej >>>

 

Spotkanie informacyjne w Wałbrzychu

logotyp-dolny-slask20 lutego w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu odbyło się spotkanie informacyjne na temat projektu "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”

więcej >>>

 

Usługi asystenckie w Wałbrzychu, powiecie wałbrzyskim, wrocławskim i wołowskim

logotyp-dolny-slaskMieszkańców Wałbrzycha i powiatów: wałbrzyskiego, wrocławskiego i wołowskiego serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące projektu asystenckiego, skierowanego do osób z niepełnosprawnością.

więcej >>>

 

Spotkanie informacyjne w Legnicy

logotyp-dolny-slask14 lutego w Ośrodku Kibice Razem Miedź Legnica odbyło się spotkanie informacyjne na temat naszego projektu.

więcej >>>

 

Spotkanie informacyjne - Wałbrzych

FEPR-DS-UE-EFS-kolor

Mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, zainteresowanych pracą w charakterze asystenta albo potrzebujących wsparcia asystentów, zapraszamy na spotkanie informacyjne,

więcej >>>

 

Drugie spotkanie informacyjne w Wałbrzychu

logotyp-dolny-slaskMieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, zainteresowanych pracą w charakterze asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej albo potrzebujących wsparcia asystenta, zapraszamy na spotkanie informacyjne,

więcej >>>

 

Spotkanie informacyjne we Wrocławiu

logotyp-dolny-slaskMieszkańców powiatu wrocławskiego, zainteresowanych pracą w charakterze asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej albo potrzebujących wsparcia asystenta, zapraszamy na spotkanie informacyjne,

więcej >>>

 

Spotkanie informacyjne - Wołów

FEPR-DS-UE-EFS-kolor

Mieszkańców powiatu wołowskiego, zainteresowanych pracą w charakterze asystenta albo potrzebujących wsparcia asystentów, zapraszamy na spotkanie informacyjne,

więcej >>>

 

Rekrutacja kandydatów na asystentów osób niepełnosprawnych

logotyp-dolny-slaskUprzejmie informujemy, że rozpoczynamy rekrutację kandydatów na stanowisko asystenta osoby niepełnosprawnej w ramach projektu "Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska" na terenie powiatów: wrocławskiego, wołowskiego, wałbrzyskiego, Wałbrzycha i Legnicy.

więcej >>>

 

Rekrutacja kandydatów na asystentów osób niepełnosprawnych

samodzielni-logotyp4Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy rekrutację kandydatów na stanowisko asystenta osoby niepełnosprawnej na terenie Wrocławia.

więcej >>>

 

SAMO-Dzielni - spotkanie informacyjne

samodzielni-logotyp48 lutego odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące projektu „SAMO-Dzielni”, w ramach którego będziemy świadczyć usługi asystenckie dla mieszkańców Wrocławia.

więcej >>>

 

Spotkanie informacyjne o projekcie asystenckim - Legnica

FEPR-DS-UE-EFS-kolor

Mieszkańców Legnicy, zainteresowanych pracą w charakterze asystenta albo potrzebujących wsparcia asystentów, zapraszamy na spotkanie informacyjne,

więcej >>>

 

Mikołajki 2016 - Życzmy sobie Wesołych Świąt!

screenshotżyczymy7 grudnia 2016 roku odbyło się tradycyjne, doroczne spotkanie mikołajkowe dla dzieci - podopiecznych Fundacji "Promyk Słońca". Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z tego wydarzenia.

więcej >>>

 

Spotkanie informacyjne - SAMO-Dzielni

FEPR-DS-UE-EFS-kolor
Fundacja „Promyk Słońca” wraz z Partnerem - Gminą Wrocław / Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące projektu „SAMO-Dzielni”.

więcej >>>

 

Informacja o wyborze oferenta

logo UE RPO WD Dolny ŚląskInformacja o wyborze oferty na dostawę i montaż podłogi multimedialnej z programem do stymulowania rozwoju funkcji wykonawczych (4 zestawy):

więcej >>>

 

Zapytanie ofertowe - podłoga multimedialna

nagłówek

Zapytanie ofertowe 
dotyczy: podłogi multimedialnej z programem terapeutycznym do stymulowania rozwoju funkcji wykonawczych

więcej >>>

 

Rozwój kompetencji szkolnych i umiejętności społecznych przedszkolaków

nagłówek

Fundacja „Promyk Słońca” realizuje projekt „Rozwój kompetencji szkolnych i umiejętności społecznych przedszkolaków oraz poprawa kompetencji zawodowych nauczycieli wychowania przedszkolnego”,

więcej >>>

 

Usługi asystenckie w powiatach woj. dolnośląskiego

nagłówek
Fundacja „Promyk Słońca”, w partnerstwie z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, realizuje projekt „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”. 

więcej >>>

 

SAMO-Dzielni

nagłówek
Fundacja „Promyk Słońca”, w partnerstwie z Gminą Wrocław – Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu, realizuje projekt „SAMO-Dzielni”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9: Włączenie Społeczne, Działanie 9.2: Dostęp do wysokiej jakości usług społecznych.

więcej >>>

 

Psycholog - rekrutacja do projektu

nagłówek
W związku z realizacją projektu pn. „SAMO-Dzielni”, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9 Włączenie Społeczne, Działanie 9.2 Dostęp do wysokiej jakości usług społecznych, poszukujemy osoby na stanowisko psychologa, który będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie procesu rekrutacji i dobór osób odpowiadających profilowi kandydata na asystenta osoby z niepełnosprawnością.

więcej >>>

 

Psycholog - rekrutacja do projektu

nagłówek
W związku z realizacją projektu pn. „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska”, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9 Włączenie Społeczne, Działanie 9.2 Dostęp do wysokiej jakości usług społecznych, poszukujemy osoby na stanowisko psychologa,

więcej >>>

 

Doradca zawodowy - rekrutacja do projektu

nagłówek
W związku z realizacją projektu pn. „SAMO-Dzielni” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9 Włączenie Społeczne, Działanie 9.2 Dostęp do wysokiej jakości usług społecznych, poszukujemy osoby na stanowisko doradcy zawodowego, który będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie procesu rekrutacji i dobór osób odpowiadających profilowi kandydata na asystenta osoby z niepełnosprawnością.

więcej >>>

 

Doradca zawodowy - rekrutacja do projektu

nagłówek
W związku z realizacją projektu „Usługi asystenckie na rzecz osób z niepełnosprawnościami z obszaru Dolnego Śląska” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9 Włączenie Społeczne, Działanie 9.2 Dostęp do wysokiej jakości usług społecznych, poszukujemy osoby na stanowisko doradcy zawodowego,

więcej >>>

 

Razem w pełni sprawni - Gala 2016

Nowa Ruda16 grudnia 2016 roku odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt "Razem w pełni sprawni". Tradycyjnie już we wrocławskim DCF-ie zostały przyznane statuetki dla twórców najlepszych etiud filmowych dotyczących niepełnosprawności, tolerancji, akceptacji różnorodności i szacunku dla drugiego człowieka.

więcej >>>

 

Spotkanie Mikołajkowe dla niepełnosprawnych dzieci i ich opiekunów

Mikołajki ZAPRASZAMYOtrzymaliśmy już oficjalną informację ze sztabu Św. Mikołaja, który potwierdził, że 7.12. spotka się z grzecznymi dziećmi na imprezie mikołajkowej "Życzymy sobie Wesołych Świąt", organizowanej przez Fundację "Promyk Słońca"! Zapisy w siedzibie Fundacji, ul. Swobodna 81, pok. 504 lub tel. 71 795-09-51 (8.00-16.00).

więcej >>>

 

Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych

logo małe bez kwadratowJesteś osobą niepełnosprawną?
Znasz osobę niepełnosprawną, której chciałbyś pomóc?
Mieszkasz we Wrocławiu?
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy we Wrocławskim Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych!

więcej >>>

 

Wrocławski Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych 2016

Jesteś osobą niepełnosprawną? Znasz osobę niepełnosprawną, której chciałbyś pomóc? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy we Wrocławskim Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych!

więcej >>>

 
Więcej wiadomości