Piknik rodzinny w Parku Południowym

W ramach Dni OtwartychIMG 8265 Funduszy Europejskich w niedzielę, 21 maja, wraz z projektowymi partnerami - Gminą Wrocław, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu oraz Województwem Dolnośląskim - zorganizowaliśmy w Parku Południowym piknik rodzinny, podczas którego prezentowaliśmy nasze dwa asystenckie projekty.

Podczas pikniku wszyscy zainteresowani mieli okazję zobaczyć, na czym polega praca asystenta osoby z niepełnosprawnością i dlaczego jest potrzebna. Chętni mogli się przekonać, jak to jest poruszać się na wózku inwalidzkim - zwłaszcza w miejscach do tego nieprzystosowanych, wykonywać codzienne czynności bezwzrokowo, być przewodnikiem osoby niewidomej.
Na miejscu można było także zapoznać się z ofertą Centrum Wolontariatu Fundacji "Promyk Słońca", skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów z Punktu Informacji dla Osób Niepełnosprawnych, wziąć udział w warsztatach języka migowego i zapoznać się z ofertą miasta skierowaną do osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Podczas pikniku zapewniliśmy też atrakcje dla dzieci: m.in. malowanie twarzy, zabawy z bańkami mydlanymi, warsztaty plastyczne.
Zapraszamy do obejrzenia minigalerii zdjęć z pikniku.stopka projektowa2 zmops
FEPR-DS-UE-EFS-kolor