"Razem w pełni sprawni" w Tikkun Olam

IMG 8803Realizując projekt „Razem w pełni sprawni” dążymy do uwrażliwiania dzieci i młodzieży na obecność w społeczeństwie osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami/ Jak funkcjonują, jakie mają problemy mierzyć i jak wygląda świat z perspektywy w-skersa, uczniom wrocławskiego gimnazjum Tikkun Olam opowiadał nasz trener, Łukasz Siemież.


O tym, jak funkcjonują na co dzień, z jakiego rodzaju problemami muszą się mierzyć i jak wygląda świat z perspektywy w-skersa, uczniom wrocławskiego gimnazjum Tikkun Olam opowiadał nasz trener, Łukasz Siemież. Ciekawym elementem spotkania był występ Arturinio – jednego z wrocławskich raperów, który w bardzo przystępny dla młodzieży sposób opowiedział o zmianie postrzegania osób z niepełnosprawnościami, a także o tym, jak niewiele różni osoby sprawne od tych poruszających się na wózkach.

Trener był pod wrażeniem otwartości i aktywności młodzieży, mamy więc nadzieję, że również dla uczniów była to wartościowa lekcja tolerancji i otwartości.

Za gościnę i pomoc w zorganizowaniu warsztatów dla uczniów gimnazjum Tikkun Olam dziękujemy Wydziałowi ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego.
logo-NIE-MA-BARIERProjekt jest współfinansowany przez Województwo Dolnośląskie.