Punkt Informacyjny dla osób niepełnosprawnych

Punkt-InfoPo przerwie do Wrocławskiego Punktu Informacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych wracają specjaliści z zakresu psychologii, doradztwa edukacyjnego i prawa. Stały dyżur pełni specjalista ds. społeczno-prawnych.

W samym centrum Wrocławia, przy ul. Psie Budy 14/15 lok. 1a (wejście od ul. Kazimierza Wielkiego) działa punkt informacyjny, z którego usług mogą skorzystać osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mieszkające na terenie Gminy Wrocław, osoby z ich otoczenia, które chciałyby im pomóc, a także przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
Specjalista ds. społeczno-prawnych na bieżąco udziela informacji na temat uprawnień, wypełniania wniosków dotyczących świadczeń, zakresu działalności instytucji i organizacji zajmujących się wspieraniem osób niepełnosprawnych. Z pozostałymi specjalistami można się spotkać w wyznaczonych dniach i godzinach.

Zapraszamy do Punktu przez cały tydzień:
  • w poniedziałek i piątek od 8.00 do 16.00
  • we wtorek, środę i czwartek od 10.00-18.00
W punkcie można także otrzymać broszury i ulotki dotyczące działań na rzecz osób niepełnosprawnych podejmowanych na terenie Gminy Wrocław.

Dyżury specjalistów:

Psycholog
Kamila Pihur
W każdy wtorek, w godz. 16:00 – 18:00

Doradca edukacyjny
Weronika Żuławińska
W każdą drugą środę miesiąca, w godz. 15:15 – 17:15

Prawnik
Monika Kowalczyk
W każdy wtorek, w godz. 10:00 – 12:00

Na spotkania ze specjalistami najlepiej umówić się telefonicznie: tel. 695 695 634


Wszystkie informacje i porady udzielane są bezpłatnie.