Kolonie z Promykiem Słońca

grupa kolonijnaW poniedziałek, 22 sierpnia, grupa 18 dzieci, pod opieką wychowawców i kierownika kolonii, rozpoczęła pełen atrakcji i niespodzianek, tygodniowy wyjazd do Lądka Zdroju.

Pierwszy dzień upłynął na zwiedzaniu Lądka i poznawaniu najciekawszych i najbardziej malowniczych miejsc tej uzdrowiskowej miejscowości. Jednym z głównych punktów kolonii była całodniowa wycieczka do Polanicy, gdzie dzieci bawiły się na torze saneczkowym i zwiedzały: między innymi Park Szachowy i centrum Zdroju.
Przyjemna pogoda pozwoliła na spędzanie czasu na łonie natury - zorganizowano przejażdżkę bryczką, zakończoną ogniskiem, a także górskie wędrówki po malowniczej okolicy Lądka. W trakcie kolonii realizowane są również warsztaty socjoterapeutyczne dotyczące profilaktyki antyalkoholowej i przeciwuzależnieniowej.
Pozostała część wyjazdu zapowiada się równie aktywnie jak jego pierwsze dni. W planach jest jeszcze wiele innych atrakcji, na przykład zwiedzanie podziemi w Kłodzku oraz ruin zamku w Ząbkowicach, a także warsztaty czerpania papieru w pobliskim Wapienniku.
Wszystkim uczestnikom życzymy sprzyjającej pogodny oraz chęci i zapału do dalszego odkrywania uroków Dolnego Śląska!

Projekt "Kolonie z Promykiem Słońca 2016" jest współfinansowany przez Gminę Wrocław.
stopka wromala
kolonie5kolonie2kolonie4