Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych

logo małe bez kwadratowJesteś osobą niepełnosprawną?
Znasz osobę niepełnosprawną, której chciałbyś pomóc?
Mieszkasz we Wrocławiu?
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy we Wrocławskim Punkcie Informacji dla Osób Niepełnosprawnych!


Gdzie?

ul. Psie Budy 14/15 lok 1a (wejście od ul. Kazimierza Wielkiego), Wrocław

Kiedy?
Przez cały tydzień:
poniedziałek i piątek od 08.00 do 16.00
wtorek, środa, czwartek od 10.00 do 18.00

Kto pomaga?
Stały, codzienny dyżur pełni nasz specjalista ds. społeczno-prawnych, który na bieżąco udziela informacji na temat uprawnień, wypełniania wniosków dotyczących świadczeń, zakresu działalności instytucji i organizacji zajmujących się wspieraniem osób niepełnosprawnych.

Ponadto oferujemy porady specjalistów:
Dwugodzinny dyżur raz w tygodniu pełnią radca prawny i psycholog, a raz w miesiącu można skorzystać z porad specjalisty ds. edukacji oraz specjalisty ds. sprzętu i pomocy technicznej.
Na wszystkie spotkania ze specjalistami obowiązują zapisy pod numerem telefonu 695 695 634 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W punkcie można też otrzymać broszury i ulotki dotyczące działań na rzecz osób niepełnosprawnych podejmowanych na terenie Gminy Wrocław.

Kto może skorzystać z porad?
Z oferty mogą skorzystać osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mieszkające na terenie Gminy Wrocław, osoby z ich otoczenia lub przedstawiciele podmiotu działającego na rzecz osób niepełnosprawnych.

Wszystkie informacje i porady udzielane są bezpłatnie.

Zapraszamy!

Logotyp MOPS  Projektlogo-pfron "Wrocławski Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych 2016" jest współfinansowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu ze środków PFRON.