Razem w pełni sprawni - pierwsze warsztaty za nami!

zdjęcie z warsztatów22 i 23 kwietnia zrealizowaliśmy pierwszą edycję warsztatów dla nauczycieli z 12 dolnośląskich szkół zakwalifikowanych do projektu. Zajęcia odbyły się we Wrocławiu, w hotelu Ibis Styles.

Na warsztatach rozmawialiśmy o roli nauczyciela w kształtowaniu postaw tolerancji i otwartości uczniów, o tym, jak sobie radzić ze stresem i wypaleniem zawodowym, jak wspomagać rozwój ucznia za pomocą tutoringu oraz jak skutecznie organizować wsparcie ucznia z niepełnosprawnością w szkole.

Rozpoczęliśmy też realizację warsztatów filmowych, w których uczestniczą 3-osobowe grupy uczniów z każdej szkoły - efektem warsztatów będą filmy dotyczące tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością.
Kolejnym etapem projektu będą warsztaty, które zorganizujemy dla wszystkich uczniów ze w szkół biorących udział w projekcie. Po wakacjach odbędzie się druga edycja warsztatów dla nauczycieli.
W grudniu zaprosimy wszystkich na galę prezentującą efekty naszego projektu.

logotyp-dolny-slasklogo nie ma barierProjekt "Razem w pełni sprawni 2016" jest realizowany dzięki współfinansowaniu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.