Fundacja
Promyk Słońca
Fundacja
Promyk Słońca
[wpseo_breadcrumb]

Dla Rodziców

Zobacz jak mogą pomóc Wam nasi wolontariusze

Drodzy rodzice

Czy marzycie o chwili na załatwienie najpotrzebniejszych spraw – urząd, zakupy, obiad, wizyta lekarska? Czy przydałoby się Wam dodatkowe wsparcie psychologiczne, logopedyczne, pedagogiczne bądź fizjoterapeutyczne dla Waszego dziecka?
Centrum Wolontariatu „Promyk Słońca” oferuje Wam sposób na zdobycie tych dodatkowych minut i pomoc dla Waszych pociech. Jedną z form „Promykowego” wolontariatu jest wolontariat rodzinny, gdzie wolontariusz odwiedza dziecko w domu.

W jaki sposób pomaga wolontariusz rodzinny?

  • może np. towarzyszyć rodzicom dzieci z niepełnosprawnością w wyjściach do lekarza lub na rehabilitację,
  • może odrobić lekcje,
  • może pobawić się, wyjść na spacer,
  • może pomóc w czynnościach pielęgnacyjnych.

Stawiamy na rozwój!

Rozwój zarówno dzieci, jak i opiekujących się nimi wolontariuszy, ponieważ wielu z nich to studenci lub absolwenci medycyny, pedagogiki, pedagogiki specjalnej, psychologii, fizjoterapii lub pokrewnych kierunków. Są więc młodymi ekspertami w swojej dziedzinie, chętnymi do wykorzystania wiedzy w praktyce. Wolontariusz może zaproponować rodzicom elementy wiedzy specjalistycznej do zastosowania podczas wizyt. Rodzice mogą powiedzieć wolontariuszom, jakie ćwiczenia utrwalały efekty poprzednio prowadzonych terapii.

Stawiamy na komunikację!

Wolontariat rodzinny to bardzo wyjątkowy wolontariat, w którym rodzice i wolontariusze odgrywają równie ważną rolę i ściśle ze sobą współpracują. Dlatego też dużą wagę zwracamy na komunikację i przekazywanie sobie wiedzy na temat dzieci, ich osobowości, zainteresowań, trudności, nietypowych zachowań, itd.

Jak zgłosić chęć skorzystania z pomocy wolontariuszy?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dla rodzica i przesłać go elektronicznie na adres wolontariat@promykslonca.pl lub przynieść osobiście do Fundacji. Chętnych prosimy również o zapoznanie się i podpisanie Regulaminu Centrum Wolontariatu.

Kwestionariusz zgłoszeniowy dla Rodzica
Regulamin korzystania z usług Centrum Wolontariatu

Koordynator Centrum Wolontariatu:
Aleksandra Bojo
Fundacja „Promyk Słońca”
ul. Swobodna 8a,
50-088 Wrocław
V piętro, Pokój 504
tel.: 603 503 396
e-mail: wolontariat@promykslonca.pl