Aktualności

 • Mikołajki 2022
  Zapraszamy na Mikołajki!! Kogo?dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności Kiedy?10 grudnia o godzinie 10.00 Gdzie?w Kinie Nowe Horyzonty Co jest w programie?warsztaty z […]
 • Jesteśmy razem! Wrocław dla Ukrainy
  Więcej informacji / Детальна інформація: www.promykslonca.pl/jestesmyrazem
 • Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej Wrocław 2022
  Dorosłe osoby z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, mieszkańców Wrocławia, zapraszamy do skorzystania z usług asystencji osobistej. Informacje o projekcie […]
 • Pomoc dla uchodźców z Ukrainy
  Fundacja realizuje pomoc dla dzieci ze szczególnymi potrzebami oraz ich rodziców, którzy wjechali do Polski po 24.02.2022 r. Szczegółowe informacje w ulotce.
 • Projekt „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej na obszarze Dolnego Śląska 2022”
  Rozpoczynamy rekrutację do projektu na 2022 r. Wsparcie adresowane jest do mieszkańców powiatów wrocławskiego, wołowskiego, wałbrzyskiego, M. Legnica, M. Wałbrzych.
 • Opieka wytchnieniowa
  Rozpoczynamy rekrutację do projektu na 2022 r. Wsparcie adresowane jest do mieszkańców Wrocławia oraz powiatów: dzierżoniowskiego, świdnickiego i zgorzeleckiego.
 • Bezpłatne szkolenia
  Zapraszamy na bezpłatne szkolenia finansowane ze środków PFRON: 1. Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej 2. Opiekun osoby z niepełnosprawnościami.
 • Poradnia Rodzinna 2022
  Poradnia rodzinna od 1.02.2022 (podobnie jak w latach 2018 – 2021) kontynuuje swoją działalność. Dzięki współfinansowaniu Urzędu Miejskiego Wrocławia, wszystkie porady są dalej bezpłatne! W poradni nasi specjaliści (pedagog, psycholog i doradca rodziny) zajmują się udzielaniem nieodpłatnej pomocy pedagogicznej, psychologicznej i innej rodzinom w trudnej sytuacji życiowej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością, zagrożonymi niepełnosprawnością, z deficytami rozwojowymi, zaburzeniami zachowania, depresją, problemami psychicznymi i innymi.
 • Twój 1% daje siłę i nadzieję dzieciom z wyzwaniami rozwojowymi
  Podaruj dzieciom swój 1% Codziennie do Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnego Fundacji „Promyk Słońca” przychodzi około 300 dzieci. Środki w ramach NFZ nie wystarczą, by pomóc im wszystkim. Dzięki Twojemu 1% więcej dzieci ma dostęp do rehabilitacji i szansę na lepszy rozwój. Wpisz w swoim zeznaniu podatkowym: Fundacja Promyk Słońca KRS: 0000090215
 • Projekt „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej na obszarze Dolnego Śląska”
  Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej na obszarze Dolnego Śląska Rozpoczynamy rekrutację Beneficjentów usług asystenckich, realizowanych w ramach nowego projektu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej na obszarze Dolnego Śląska” Projekt rozpoczynający się w styczniu 2021 roku, dedykowany jest osobom posiadającym znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, mieszkającym na terenie powiatów: wrocławskiego, wołowskiego, wałbrzyskiego, M. Legnica, M. Wałbrzych. Projekt „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej na obszarze Dolnego Śląska” finansowany jest z Funduszu Solidarnościowego w ramach programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020-2021
 • Dolnośląskie Centrum Wsparcia Rodziny
  Dolnośląskie Centrum Wsparcia Rodziny Dolnośląskie Centrum Wsparcia Rodziny to nowe zadanie, które realizujemy ze środków Województwa Dolnośląskiego. Centrum oferować będzie bezpłatną pomoc i wsparcie rodzinom dotkniętym problemem niepełnosprawności dziecka: konsultacje lekarskie konsultacje z położną / fizjoterapeutą konsultacje z koordynatorem opieki hospicyjnej opiekę psychologiczną grupy wsparcia doradztwo społeczno-prawne opiekę wytchnieniową.
 • Poradnia rodzinna
  Poradnia rodzinna UWAGA! Z uwagi na konieczność wprowadzenia zmian organizacyjnych w pracy „Poradni Rodzinnej” prowadzonej przez Fundację „Promyk Słońca” dyżur Psychologa/Doradcy Rodziny z dnia 14.09.2021r. (wtorek) zostaje odwołany.
 • Opieka wytchnieniowa w Gminie Wrocław
  Opieka wytchnieniowa w Gminie Wrocław Od września rozpoczynamy realizację kolejnego projektu związanego z usługami opieki wytchnieniowej. W ramach projektu z bezpłatnego wsparcia mogą skorzystać członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami po 16 roku życiu ze znacznym stopniem niepełnosprawnościami, albo orzeczeniem równoważnym, które wymagają usługi opieki wytchnieniowej. Zadanie realizujemy dzięki dofinansowaniu z Funduszu Solidarnościowego w ramach programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021 oraz ze środków Gminy Wrocław.
 • Poradnia rodzinna
  Dodatkowe terminy dyżurów w Poradni Rodzinnej Informujemy, że w „Poradni Rodzinnej” prowadzonej przez Fundację „Promyk Słońca” zaplanowano dodatkowe terminy dyżurów psychologa, doradcy rodziny lub pedagoga.
 • Funkcjonowanie Punktu w okresie świątecznym
  Funkcjonowanie Punktu w okresie świątecznym Informujemy, że Punkt Informacyjny we Wrocławiu przy ul. Psie Budy będzie nieczynny w dniach: 24 grudnia 2021 r. 31 grudnia 2021 r. W pozostałe dni robocze pracujemy bez zmian. W 2022 r. zapraszamy bez zmian: w poniedziałki i piątki od 9.00 do 15.00 we wtorki, środy i czwartki od 10.00 do 18.00 W 2022 r. porady mobilne zostają zawieszone do odwołania.