Fundacja
Promyk Słońca
Fundacja
Promyk Słońca
[wpseo_breadcrumb]

Dla Wolontariuszy

Zobacz czym zajmują się nasi wolontariusze

Wstęp

W „Promyku”  zależy nam, by wolontariusze byli tak samo dla nas, jak i my dla nich. Liczymy więc na ich pomoc dla dzieci z niepełnosprawnością i ich rodziców, ale też chcemy, by rozwijali się dzięki naszym warsztatom, szkoleniom, by znajdowali nowe inspiracje podczas spotkań motywacyjnych, by dzielili się swoimi uwagami i pomysłami na działania podejmowane w ramach Centrum Wolontariatu i wspólnie pomagali nam tworzyć to miejsce.

mężczyzna bawi się z dzieckiem

Wolontariat rodzinny

 Wolontariusze odwiedzają dziecko z niepełnosprawnością w domu, mają możliwość, po konsultacji z rodzicem, zastosowania w praktyce teorii poznanych w czasie studiów (np. elementów logopedii, pedagogiki, terapii zajęciowej itp.). Odwiedziny mogą również polegać na zabawie, pójściu na spacer, czytaniu książek, pomocy w odrabianiu lekcji, wyjściu do lekarza z dzieckiem i rodzicami itd.

Wolontariat przedszkolny/szkolny

Wolontariusz asystuje podczas zajęć w przedszkolu/szkole „Promyk Słońca”. Po uzgodnieniu z nauczycielami może prowadzić własne zajęcia, zabawy, itp. Może grasz na jakimś instrumencie lub masz interesujące hobby? Dzieci uwielbiają poznawać nowe rzeczy. Energia i inicjatywa zawsze są w cenie!

Dzieci układają klocki
zdjęcie z mikołajków

Wolontariat akcyjny

Wolontariusze biorą udział w akcjach organizowanych przez „Promyk Słońca” (Mikołajki, Jasełka, wycieczki, grupy wsparcia itd.) – malują buzię, prowadzą animację, dbają o to żeby dzieci czuły się zaopiekowane i aby z ich buzi nie schodził uśmiech.

Wolontariat na zajęciach grupowych

Wolontariat, w trakcie którego można uczestniczyć w zajęciach grupowych z dziećmi, które prowadzone są przez naszych specjalistów (psychologa, logopedy, fizjoterapeuty, pedagoga).

grupa dzieci rysuje przy stole
dzieci w kostiumach superbohaterów

Wolontariat juniora

Wolontariat juniora (niepełnoletni wolontariusze), a obecnie pracujemy nad wprowadzeniem Wolontariatu Seniora – bo dzieci i seniorzy potrafią stworzyć bardzo dobrą drużynę!

Jak zostać wolontariuszem ?

Od rozpoczęcia działania dzielą Cię 3 kroki​
piszacy człowiek

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, w którym określisz jak chcesz pomóc, jakie są twoje mocne strony, w jakim wymiarze czasowym chcesz pomagać i prześlij go na adres wolontariat@promykslonca.pl

KWESTIONARIUSZ KANDYDATA NA WOLONTARIUSZA

Przesłanie kwestionariusza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu Centrum Wolontariatu, dlatego koniecznie się z nim zapoznaj:

Regulamin Wolontariatu

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych w Centrum Wolontariatu

2. Poczekaj na telefon od koordynatora wolontariatu

Zadzwonimy do Ciebie, aby umówić się na spotkanie informacyjne, w trakcie którego dowiesz się najważniejszych rzeczy na temat działania Fundacji oraz zadań wolontariusza. Wspólnie postaramy się znaleźć dla Ciebie odpowiednią formę wolontariatu, dowiemy się jakie posiadasz unikatowe zdolności i ustalimy jak optymalnie je wykorzystać.

smartfon
dzieci rysują

3. Podpisz porozumienie i działaj!

Jeśli po rozmowie będziesz zdecydowany na współpracę z Centrum Wolontariatu, podpiszemy porozumienie i rozpoczniemy wspólne działanie!

Dla osób, które zdecydują się na współpracę z Centrum Wolontariatu organizowane są m.in.:
– Szkolenia z pierwszej pomocy dla osób, które takiego wcześniej nie ukończyły

– Szkolenia z pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną

– Szkolenie z obsługi sprzętu medycznego

– Warsztaty arteterapeutyczne/z muzykoterapii

 Zapewniamy – jest wiele powodów, by się zaangażować!

Praca wolontariusza jest nie tylko piękną postawą obywatelską, ale także sposobem na zdobycie kwalifikacji i wiedzy, wstęp na rynek pracy oraz na podzielenie się swoim doświadczeniem, reaktywizację zawodową i stworzenie nowych perspektyw. Zostań jednym z wolontariuszy naszego Centrum!

 

Kontakt do Centrum Wolontariatu:
Fundacja „Promyk Słońca”
ul. Swobodna 8a,
50-088 Wrocław
V piętro, Pokój 504
tel.: 603 503 396
e-mail: wolontariat@promykslonca.pl