Centrum Wolontariatu

Centrum Wolontariatu Fundacji Promyk Słońca

centrum wolontariatu logonoweCentrum Wolontariatu Fundacji Promyk Słońca to wyjątkowe miejsce, w którym spotykają się rodziny dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz osoby, które chcą i mogą poświęcić swój czas dzieciom o specjalnych potrzebach. Nasi wolontariusze uczestniczą w specjalistycznych warsztatach i są dobrze przygotowani do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością.

więcej >>>

 

Bajka o podróżującej Myszce

rat-152162 640Z przyjemnością prezentujemy jedną z bajek nadesłanych na nasz konkurs - laureatki nagrody. Wiersz nosi tytuł "Bajka o podróżującej myszce".


więcej >>>

 

Piszą o Wolontariacie Fundacji Promyk Słońca

GazetaWolontariatu 1W najnowszym wydaniu publikowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego periodyku Gazeta Wolontariatu ukazała się informacja o Centrum Wolontariatu Fundacji Promyk Słońca. 

więcej >>>

 

Konkurs dla Wolontariuszy rozstrzygnięty!

plakat bajkaKonkurs na bajkę rozstrzygnięty! Nagrody główne (zestawy kosmetyków naturalnych firmy Anida) powędrowały do Joanny i Kasi, natomiast wyróżnienie (podwójny bilet do kina) trafiło do Ani. Serdecznie gratulujemy!
 

Zapraszamy do grup wsparcia

grupawsparciaW listopadzie zapraszamy na spotkania Grupy Wsparcia, które odbędą się, jak zawsze, w Małym Domku przy ulicy Powstańców Śląskich 193 b (Wrocław). Można już zgłaszać chęć uczestnictwa mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 665 414 669.

więcej >>>

 

Relacja z projektu „Bajkowa jesień 2014”

PA252095 maleZakończyliśmy projekt pn. „Bajkowa jesień”, w trakcie którego przeżyliśmy wraz z jego uczestnikami wiele radosnych chwil. Projekt był propozycją spędzenia wolnego czasu w kinie niezależnie od wieku i stanu zdrowia, jak również zaprezentowania jak ciekawy i różnorodny – wbrew opinii wielu dorosłych - jest teatr. Przy każdej zaplanowanej imprezie prowadzone były akcje towarzyszące o różnej tematyce przewodniej.

więcej >>>

 

Nowe spotkanie grupy wsparcia

grupawsparciaDrodzy rodzice i opiekunowie, zapraszamy do grup wsparcia!

Są to nieformalne grupy, gdzie w swobodnej atmosferze można podzielić się problemami, postępami i innymi informacjami odnośnie do edukacji i zdrowia Waszych dzieci. Grupy wsparcia służą wymianie doświadczeń i spostrzeżeń.

więcej >>>

 

Wycieczka nr 1 - do Złotego Stoku

DSC 4242W niedzielę 18 maja 2014 r. odbyła się pierwsza wycieczka dla dzieci niepełnosprawnych w ramach projektu ,,Lato z Promykiem 2014”.  Celem wyprawy był Złoty Stok – Kopalnia Złota i Średniowieczny Park Techniki. Opiekę nad dziećmi pełnili opiekunowie i wolontariusze Centrum Wolontariatu Fundacji Promyk Słońca.

więcej >>>

 

Wycieczka nr 2 - do Dusznik Zdroju

DSC 866414 czerwca odbyła się kolejna, druga już wycieczka w ramach projektu "Lato z Promykiem".

więcej >>>

 

Wycieczka nr 4 - do ZOO

WDSC 5262 czwartek 14 sierpnia odbyła się ostatnia w ramach projektu Lato z Promykiem 2014 wycieczka dla dzieci z niepełnosprawnościami. Jej celem był Wrocławski Ogród Zoologiczny.

więcej >>>

 

Wycieczka nr 3 - do Jaskini Niedźwiedziej

DSC 2184Za nami trzecia wycieczka dla dzieci niepełnosprawnych w ramach projektu ,,Lato z Promykiem”! W piątek 18 lipca 2014 roku dzieci zwiedziły Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie – jedną z najgłębszych i najdłuższych jaskiń w Polsce.

więcej >>>

 
Więcej wiadomości